Jak přilákat lidi na zahrádku restaurace?

Po dlouhé době se konečně můžeme sejít u stolu v restauraci, ať už ve vnitřní části nebo na zahrádce. Právě zahrádky v letních měsících lákají k posezení nejvíce. Co může být lepší než krásné počasí, vynikající jídlo a osvěžující nápoj na zahrádce s výhledem? Ne každá restaurace ale přistupuje k uspořádání zahrádky správně. Pár židlí a stolů vystrčených před vchod už dnes nestačí. Co všechno by tedy správná zahrádka měla splňovat, pokud se do ní mají hrnout zástupy zákazníků?

pivovarské domy.jpg

Administrativě se nevyhnete

V první řadě je nutné si na místním úřadě ověřit, že můžete před restauraci vystrčit alespoň ty židle. Každé město a v Praze i jednotlivé městské části se řídí samostatnými vyhláškami, které se navíc relativně často mění. V centru naší metropole teď probíhá tak trochu boj proti zahrádkám, přestože se již staly přirozenou součástí městské zástavby a turisté je očekávají. Byrokracie je otravná, ale bez příslušných povolení se neobejdete, alespoň pokud máte v plánu se vyhnout pokutám. 

To správné sezení

Sezení na zahrádce vyžaduje trochu jiný přístup než ve vnitřní části restaurace. Venku je potřeba volit odolnější materiály, které se nerozpadnou při prvním náznaku deště. Voděodolnost a snadná údržba jsou na prvním místě, ale nepodceňujte ani design nábytku. Stále by se mělo jednat o kousky ladící s celkovým pojetím restaurace. 

Rozestavení jednotlivých stolů z největší části záleží na dostupném prostoru. Důležité je však zajistit dostatek místa mezi každým stolem. Nejen kvůli pandemii a pohodlí hostů, ale také proto, že se mezi nimi bude muset proplétat obsluha. 

Přátelská atmosféra

Zahrádka by měla hosty pozvat na první pohled. Myslete tedy na prvky, které okamžitě zaujmou. V první řadě (pokud to umožňuje prostor a zákony) doporučujeme zahrádku ohradit přenosným plotem. Hosté se tak nebudou cítit jako součást chodníku a více se na zahrádce uvolní. Květiny a jiné dekorativní prvky by také rozhodně neměly chybět. Velmi oceňovaný prvek představuje ohrazený dětský koutek, ve kterém se mohou neposedné ratolesti vyřádit, zatímco rodiče objednávají. 

Pozor na proměnlivé počasí

Letní počasí se může změnit takřka z minuty na minutu. Modré nebe ustoupí bouřkovým mrakům a po dešti často dojde k prudkému ochlazení. Na proměnlivost počasí je nutné připravit i vaši zahrádku. Nějaký druh stínění, který zároveň vydrží nápor průtrže mračen, je základem. Nikdo nechce ze zahrádky zoufale utíkat před kapkami nebo kroupami. Kromě deštníků či stříšek ale myslete i na kontrolu teploty a světla. Venkovní přenosné hořáky a lampy přinesou do zahrádky nezapomenutelnou atmosféru a umožní hostům trávit příjemný čas u vašeho stolu i po setmění. 

Podniky se zahrádkou a vším ostatním, jak se patří:

Art Restaurant Mánes

Kultura, výhled na řeku a vynikající jídlo. Přesně to najdete v restauraci Art Restaurant Mánes, která se nachází v prostorách slavné pražské galerie. Na vyvýšené zahrádce si můžete užívat výhled na Vltavu a pražské ostrovy. Z menu pak doporučujeme například českou klasiku v podobě svíčkové s karlovarským knedlíkem a brusinkami. Restauraci Art Restaurant Mánes najdete na adrese Masarykovo nábřeží 1, Praha 1.

Restaurace Minigolf 

Minigolf patří k oblíbeným letním radovánkám, tak proč jej ještě nespojit i s vynikajícím jídlem? Přijďte si posedět a dát partičku minigolfu do Restaurace Minigolf na adrese Nad lesním divadlem 1354/8, Praha 4. Kromě golfu rozhodně vyzkoušejte také Záhorácký závitek z vepřové krkovičky, plněný paprikovou klobásou s kysaným zelím, podávaný s bramborovým knedlíkem. 

Vozovna Stromovka 

Prostředí parku Královská obora, známého většinou jako Stromovka, přímo láká ke strávení celého dne procházkami. Když se unavíte, tak se můžete vydat do restaurace Vozovna Stromovka, která vznikla přestavbou původní vozovny tramvají. Restauraci najdete přímo v parku na adrese Královská obora 2, Praha 7 a nám zachutnala například 30 dní stařená vepřová krkovice na grilu s gravy omáčkou. 

Pivovarské domy 

V Hradci Králové toho můžete vidět při výletu opravdu hodně. Pro načerpání dojmů i energie se určitě zastavte v Pivovarských domech, kde můžete ochutnat lokální pivní dobroty a k nim zakousnout třeba vyzrálý hovězí rumpsteak. Pivovarské domy najdete na adrese Velké náměstí 26, Hradec Králové.


Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Previous
Previous

Qerko podniky - červenec 2021

Next
Next

Qerko podniky - červen 2021