Qerko podniky - prosinec 2019

Prosinec je tu a s ním i třetí pokračování našeho seriálu Qerko podniků. Tentokrát vám představíme pět zajímavých podniků, které byste určitě neměli minout. A to nejen proto, že v nich můžete zaplatit Qerkem! Jdeme na to.

Arepas de Lyna, Korunní 1173/83, Praha 3

Arepas+de+Lyna.jpeg

Podniků s latinskoamerickou kuchyní je u nás stále poskrovnu, a o to více si takových míst musíme cenit. Arepas de Lyna je malé rodinné bistro nabízející domácí kuchyni z regionu La Guaira. Všechny suroviny jsou čerstvě připravované, přirozeně bez lepku a podle domácích receptů. Tajadas, arepas, empanadas...zkrátka kousek hřejivé Venezuely v Praze. 

Moje Místo, 28. pluku 119/33, Praha 10 

Mojemisto.jpg

Vršovické bistro Moje místo si dává za cíl být příjemnou kavárnou, kde se setkávají přátelé, známí, sousedé a tráví zde příjemný čas u kávy, vína a něčeho dobrého k jídlu. Od pondělí do pátku se můžete těšit na polední menu. O víkendech zase na snídaně/brunch, podávané celý den. Kávovou směs si nechali upražit na míru ve slovenské pražírně a pokud vám zachutná, můžete si ji odnést i s sebou domů v zrnu. 

Tricafe, Anenská 3, Praha 1 - Staré město

trykafe.jpg

V samotném centru Prahy, kousek od Karlova mostu se nachází na první pohled nenápadná, o to zajímavější kavárna. Veškeré drinky, koláče a dortíky si vyrábí sami nebo jejich prověření dodavatelé. Pokud toužíte po klidném místě, kde uniknete alespoň na chvíli ruchu města a turismu, Tricafe je dobrou volbou.

Trio Malý háj, Honzíkova 635/6, Praha 10 - Dolní Měcholupy

triomalyhaj.jpg

Kavárna, pohybové studio a k tomu dětský herní koutek s možností hlídání. To vše nabízí Trio Malý háj v Praze - Dolních Měcholupech. Ač je podnik určen zejména obyvatelům z přilehlých novostaveb, Štěrbohol a přilehlých částí Prahy, i pro náhodné kolemjdoucí či kolemjedoucí se může stát příjemnou zastávkou na menší oběd, kávu či sklenku vína. A pak také nějaký ten pohyb pro malé i velké.

Goodies Fresh Bistro, Lidické náměstí 11, Jičín

goodies+fresh+bistro.jpg

Malé jičínské bistro Goodies nabízí burgery, polévky, trhané maso a pro příznivce bezmasé stravy třeba Halloumi nebo Garden burger ze stálé nabídky. Jídlo krásně naservírované, že i Rumcajsovi srdce zaplesá. Na čepu pivo z Unětic a v lahvi třeba cider Tátův sad. Je skvělé, když menší města mají taková místa, kde se dobře najíte, ne?

Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Previous
Previous

Qerko podniky - leden 2020

Next
Next

Kam na vánoční trhy?