Qerko podniky - duben 2021

Měsíc duben začal krásně. Častěji svítilo sluníčko, vše a ne jen počasí se začalo pomalu vyjasňovat. Situace kolem pandemie se razantně zlepšila a informace ohledně možného otevírání podniků začaly být příznivé. Všichni jsme začali pociťovat lepší náladu i v restauračním businessu. A my s Qerkem jsme se opět objevovali na nových místech a to ne jen s take away. Pojďme se opět podívat na pár vybraných Qevrko podniků.

Dublin BAR - Meat & Pizza Restaurant, Nové město 1104, Světlá nad Sázavou

dublin.jpg

Pizzu, burgery, báječné tortilly, biftek a žebra můžete ochutnat v Dublin BARu v Novém městě. Velký výběr pizzy, který nabízí například pizzu s mořskými plody, chilli pizzy, Valašskou a nebo pizzu dle vaší fantazie. Burgery vypadají také skvěle například Bacon nebo ten s trhaným masem. Restaurace určitě stojí za pravidelnou návštěvu a pokud nejste z okolí, tak výlet do tohoto kraje je dobrým tipem na víkend nebo i delší pobyt. V okolí najdete zámek Světlá nad Sázavou, hrady Lipnice a Ledeč nad Sázavou, zříceniny, rozhlednu a spoustu dalších krásných míst, které si můžete ozvláštnit dobrým jídlem.

Radegastovna Bruntál, Náměstí Míru 52, Bruntál

bruntál.jpg

Radegastovna Bruntál patří jak jinak než do sítě konceptu Radegastoven. Těšit se zde můžete na skvěle opečovávaná a čepovaná piva. Připravují pro vás českou kuchyň jen ze skvělých surovin bez přidaných umělých přísad. Jídlo i pití si už brzy vychutnáte na zahrádce v centru města Bruntál. Prostředí i jídlo je skvělé, než ale budete moci posedět, určitě využijte možnost výdejního okénka, kde vám příjemná obsluha ráda vše připraví. 

Restaurace Beseda, Žižkovo náměstí 5, Tábor

beseda.jpg

Kulinářské zážitky ze samotného historického centra Tábora zažijete v domě z počátku 15. století. Restaurace je součástí střední školy obchodu, služeb a řemesel. Pokrmy vám pod dohledem šéfkuchaře připravují z českých surovin studenti v rámci praktického vyučování. Součástí restaurace je i Pivovar pod Besedou, který se nachází v podzemí restaurace. Navazuje na tradice vaření piva v Táboře. Ve sklepních prostorách domu, můžete navštívit Muzeum pivovarnictví, kde se seznámíte s tradicí a historií vaření piva v Táboře. Pro návštěvu tohoto krásného objektu, který vás obohatí ne jen kulinářsky, ale i historicky můžete využít i místního ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích.

Pivovar a restaurace Pod Lípou, Náves 20 Kyšice

pod lípou.jpg

Svatby, ubytování, hostinec, pivovar i zahrádka. To vše nabízí Pivovar a restaurace Pod Lípou. Hostinec získal diplom od známého šéfkuchaře Jaroslava Sapíka. Můžete se těšit ze stálého i denního menu tvořeného českými specialitami. Pivovar Pod Lípou pro vás vaří čtyři druhy piv, na kterých si můžete pochutnat v restauraci a nebo si je aktuálně odnést domu. Čerstvě načepované do PET lahví si určitě vychutnáte. Pro zájemce je možné zajištění prohlídky pivovaru s místním sládkem, který vás rád zasvětí do celého procesu výroby piva.


Na nové podniky a hlavně s otevřenými zahrádkami se můžete těšit opět za měsíc.


Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Previous
Previous

Donášková etiketa aneb jak se vyhnout faux pas při objednávání jídla online

Next
Next

Restaurace budoucnosti