Qerko podniky - březen 2020

Měsíc březen jsme neotáleli a pilně otevírali další Qerko podniky. A jaké to jsou? Na výběr z nich se můžete podívat, když budete číst dál :). Etapa, Urxova 6, Praha 8 - Karlín

etapa123027018_391186365594558_490380337548479085_o.jpg

Karlín je jedna z nejzajímavějších pražských čtvrtí co se gastro podniků týká. Jedním výjimečným je i bistro Etapa, které mimo jiné najdete i v Gastro mapě Lukáše Hejlíka. Tento podnik funguje pod taktovkou manželského páru Petra a Gábiny alias PG foodies, kteří se stali i vítězi foodblogu roku. A teď už k Bistru samotnému a co v něm můžete zakousnout. My určitě doporučujeme skvělé brunche, které dodají nejen energii, ale i náladu celému dni. Nesmíte si ale nechat ujít i tak zajímavé pokrmy jako jsou cuketové chlebíčky s batátovým krémem, banana breat, nebo cruffin. Každý den si můžete pochutnat na polévkách i zajímavých hlavních chodech. V Etapě připravují veškeré dobroty z těch nejvybranějších produktů, tak jako by vařili sami pro sebe, a že jejich jazýčky jsou vytříbené se můžete přesvědčit sami :)


Peter's pub, Pernerova 10, Praha 8 - Karlín

peters.jpg

Dnes ještě chviličku zůstaneme v Karlíně. Tento podnik vám určitě nesmí uniknout a velmi rádi vám jej představíme. Najdete ho hned u tunelu, který propojuje starý Žižkov s Karlínem. V Peter's pubu si pochutnáte na burgrech ke kterým si můžete místo klasických hranolek zvolit zdravější ale zároveň velmi chutnou variantu batátových hranolků. Kdo nebude mít zas tak velký hlad, potěší ho saláty a malá jídla jako je wrap, krémová polévka, sendvič a další pokrmy vhodné i jen jako zakousnutí k večernímu posezení s přáteli. Milé prostředí a skvělé jídlo vám můžeme s radostí potvrdit.


Sklep restaurant, Seifertova 53, Praha 3 - Žižkov

sklep121533355_3492086477504822_3077281406913942227_o.jpg

Ani tentokrát se neposuneme příliš daleko a představíme vám restauraci Sklep a pokud nejste z Prahy, můžete se zde rovnou i ubytovat. Tento restaurant nabízí posezení na útulné venkovní zahrádce a v rozlehlých prostorách, kde je možné připravit rauty, prezentace i projekce. Milovníci piva ocení Pivní bar s nabídkou sedmi druhů čepovaných piv z velkých i malých pivovarů. Přijďte ochutnat dokonalou chuť Plzeňského Prazdroje čepovaného z pivních tanků, nebo si vyberte z dalších: Kozel 11° světlý, Kozel 10° tmavý, sezónní plzeňský speciál, 3 druhy piva z malých pivovarů a k tomu si dopřejte jídla české i světové kuchyně a speciální nabídky připravované dle sezónnosti. Dřevák, Mládežnická 2086, Nymburk

ukothl.jpg

Nymburská restaurace U Kothlerů je mezi místními známá také jako Dřevák. Restaurace se pyšní zastřešenou zahrádkou, vyhlášenou kuchyní, kde si opravdu vybere každý a již 25-ti letou tradicí čepování piva značky Gambrinus Premium 12. Jako jediná provozovna v Nymburku čepují pivo z tanku. Přijďte posedět v létě i se svými ratolestmi. Uvítáte oplocenou zahrádku pro více jak 80 osob (ze které vám děti jen tak neutečou), dětské hřiště a i když se to těžko představuje tak i příjemný klid. 


Klika Kitchen & Coffee, Hroznová 25, České Budějovice

klika106915332_3886447238048704_1051296457076923799_o.jpg

Zavítejte do města České Budějovice, které je pro četnost historických památek a muzeí jedním z nejnavštěvovanějších měst Jihočeského kraje. Pro místní i turisty je zde restaurace, kterou musíte alespoň jednou navštívit, ale pozor pak už se budete chtít jen vracet. Při návštěvě Klika Kitchen máte jedinečnou možnost posedět v bezprostřední blízkosti části původní hradební zdi městského opevnění ze 14. století. Kapacitu restaurace pro 40 osob rozšiřuje prosklená zimní zahrada, která disponuje dalšími 20 místy k sezení s krásným výhledem na slepé rameno řeky Malše. V případě hezkého počasí je však největší předností restaurace slunná venkovní terasa, kde si můžete užít příjemné a klidné posezení venku s poctivým domácím jídlem i pitím až do noci. Jídelní lístek je koncipován moderně a zdravě. Vychází především z tradičních místních receptur a kvalitních vstupních surovin. Ve stálém jídelním lístku najdete pestrou nabídku pokrmů, ze kterých si zajisté vyberete. V letních měsících pořádají čas od času večerní venkovní grilování, při kterém Vám připraví speciální pokrmy přímo před vámi. Veškerá jídla jsou servírována opravdu nádherně!

Na další díl našeho měsíčníku s Qerko podniky se můžete těšit opět za měsíc.

Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Previous
Previous

K udržitelnému životu vedou malé kroky

Next
Next

Kam skočit v Praze na jedno?