Letní cocktaily, které oživí každou party

K létu neodmyslitelně patří ledové drinky s příchutí ovoce a troškou něčeho ostřejšího. Každá letní párty se hned rozzáří, když nabídne hostům chutné koktejly. Od klasiky jako mojito až po zajímavé experimenty – všichni dokáží ocenit kreativitu profesionálních i amatérských barmanů. Co za nápoje by tedy nemělo chybět na rozprouděném letním večírku a jak koktejly správně připravit?

cocktail-1042330_1920.jpg

Jak si ideálně vychutnat koktejl

Základem každého dobrého letního koktejlu jsou kvalitní suroviny. Zapomeňte na kompotované jahody nebo polomrtvou mátu, která ležela týdny na dně chladničky. Vždy vede čerstvost, jak v chuti, tak ve vzhledu koktejlu. 

Při přípravě klasických koktejlů se snažte držet receptů, podobně jako když pečete buchty. Poměry jednotlivých přísad mají své důvody a když to s nějakou ingrediencí přeženete, můžete pokazit celý zážitek z koktejlu. 

Připravte si dostatek ledu předem. Jednotlivé koktejly vyžadují jak kostky ledu, tak někdy i ledovou tříšť. Není nic horšího než na poslední chvíli zjistit, že jediný led v mrazáku se nachází na neodmražených zdech. Na druhou stranu to ale s ledem zbytečně nepřehánějte, protože může velmi snadno připravit koktejl o esenci jeho chuti.

5 tipů na letní osvěžení

Sangria

Červené víno propojené s chutí čerstvého ovoce. Vezměte kvalitní sedmičku vína, nalijte ji do karafy a přidejte nakrájené kousky ovoce – skvěle funguje vodní meloun a citrusy. Nechte odležet v lednici přes noc a podávejte s ledem a kapkou brandy. 

Melounové mojito

Klasika trochu jinak. Nejdříve rozmixujte vnitřek vodního melounu (množství záleží na počtu hostů) a poté nakrájejte limetku, kterou vložte na dno sklenice. Přidejte třtinový cukr a několik lístků máty, které je potřeba rozdrtit spolu s limetou. Přelijte rozmixovaným melounem, drceným ledem a 40 ml bílého rumu. Nakonec dolijte sodovkou. 

Sex on the beach

Koktejl, který k létu patří už svým názvem. Vypadá efektně zároveň je extrémně jednoduchý na přípravu. Vystačíte si s 4 cl vychlazené vodky, které zalijte 2 cl broskvového likéru. Poté přidejte led a 2 cl pomerančového džusu. Nakonec velmi pomalu přilejte 2 cl grenadiny.

Citrus Grappino

Koktejl připravovaný z u nás velmi oblíbeného nápoje Fernet Stock Citrus. Stačí asi 2 dl Fernetu smíchat s 6 dl nealkoholického vinného nápoje (my jsme použili Vineu) ve sklenici téměř úplně naplněné ledem. Na ozdobu přidejte kuličky hroznového vína a plátek citronu. 

Aperol Spritz

V posledních letech nesmírně populární kombinace. V jedné sklenici smíchejte 3 cl Prosecca, 2 cl Aperolu a 1 cl sodovky. K nim pak přidejte led a plátky pomeranče. 

Že si raději necháte namíchat koktejl od profíků? Poradíme vám, kde si můžete objednat ty nejlepší koktejly.

Žluté lázně

Pohoda u vody a hned několik barů (Beach bar, Modré bary), kde můžete ochutnat umění místních barmanů. To vše najdete ve Žlutých lázních na adrese Podolské nábřeží 3/1184, Praha 4.

Las Adelitas

Mexické dobroty a k tomu osvěžující i ostře pálivou margaritu si můžete dát v pražských podnicích Las Adelitas. Jednotlivé pobočky najdete na Praze 1 (Petrská 23 a Malé náměstí), Praze 2 (Americká 8) i Praze 3 (Lucemburská 6).

La Bodeguita del Medio

Latinskoamerické osvěžení, tentokrát v kubánském stylu, na vás čeká v cocktail baru La Bodeguita del Medio. Nám zde nejvíce chutnalo kubánské double mojito. La Bodeguita del Medio se nachází na adrese Kaprova 5, Praha 1.

Jungle Gin Bar & Restaurant

Vynikající koktejly samozřejmě nenajdete jenom v Praze. Jungle Gin Bar & Restaurant se nachází v Liberci na adrese Bednářská 91/6 a umožní vám nahlédnout do chutného světa ginů.
Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Next
Next

Qerko podniky - červenec 2021