Ochutnejte to nejlepší z jedinečných a u nás přehlížených světových kuchyní

Že při výběru jídla neradi experimentujete? Možná je čas to změnit a na chvilku zapomenout na klasiku v podobě české kuchyně. Bohatství světových kuchyní má celá řada zajímavých podniků. Mnohé z nich nabízejí zcela unikátní jídla, pro která byste jinak museli jezdit třeba přes půl zeměkoule. Jindy se zase jedná o kuchyně u nás sice známé, ale spíše v neautentické verzi, která si prošla mnoha změnami. Námi vybrané restaurace místo toho přinášejí pokrmy přímo podle pravých lokálních receptur. Co tedy ochutnat, když nechcete kulinářsky cestovat do již probádaných koutů Česka, Itálie nebo Vietnamu? 

Venezuelská kuchyně

Zcela nejtypičtějším prvkem venezuelské kuchyně jsou kukuřičné placky arepas, do kterých lze zabalit nejrůznější směsi zeleniny a šťavnatého trhaného masa. Stejně dobře si pochutnáte i na plněných empanadas. Nezapomeňte vyzkoušet smažené plantanas neboli banány pěstované pro využití ve slaných jídlech (delikátní místní obdoba hranolků). Nebuďte překvapení, když zjistíte, že venezuelské dezerty jsou celkově sladší než ty české. Za vyzkoušení rozhodně stojí třeba mléčný moučník tres leches. 

Arepas69777411_922746244729716_8268325499550302208_o.jpg

A kam zajít, když dostanete chuť na pravou domácí

venezuelskou kuchyni? Určitě do Arepas de Lyna, kde

vaří místní domácí kuchyni z regionu La Guaira.

Arepas de Lyna najdete na adrese Korunní 1173/83,

Praha 3.

 

Perská kuchyně

Perská kuchyně je jiný název pro íránskou kuchyni. O Íránu toho našinci většinou moc nevědí, ale jedná se o zemi s bohatou kulturou a velmi rozlehlým územím, kde existuje nepřeberné množství regionálních specifik z hlediska gastronomie. Mezi nejoblíbenější suroviny patří hovězí a jehněčí maso, které se podává s chlebem nebo s rýží. Velmi oblíbenou zeleninou jsou lilky. Při ochutnávce perské kuchyně vás čeká spojení různých chutí a velká nálož nejrůznějšího koření. 

AubergineINTERIER1.jpg

U nás si na pravé perské kuchyni nejlépe pochutnáte

v restauraci Aubergine (lilek). Mezi hlavní lákadla

restaurace patří především nejrůznější speciality

z jehněčího masa. Aubergine najdete na adrese

Sokolovská 416/124, Praha 8. 

Mexická kuchyně

Oblíbenost mexických tacos, burritos a dalších (často pálivých) pochoutek se nevyhýbá ani Česku. Bohužel v obchodech i restauracích často narazíte na mezinárodní varianty těchto pokrmů, které toho nemají se svými mexickými kořeny příliš společného. K tradičním surovinám patří kukuřičná mouka, pálivé papričky, fazole a avokádo. K chuťově komplexnímu jídlu pak patří také typické dobré pití, zejména v podobě mezcalu nebo tequily.

Las+Adelitas97128525_1669374316549944_5192642836985544704_o.jpg

Nejlepší a nejautentičtější mexickou kuchyni u nás najdete

v restauracích Las Adelitas. Malé Mexiko v centru Prahy

můžete navštívit například na adrese Petrská 1551/23, Praha 1.

Thajská kuchyně

Podobně jako mexická, ani thajská kuchyně u nás nebývá příliš často podávána ve stejné podobě, na které si pochutnávají obyvatelé této krásné země na jihovýchodě Asie. Absolutní nezbytností v thajské kuchyni je rýže, případně rýžové nudle. Z mas zde najdeme kuřecí či vepřové, často jsou ale využívány také ryby a mořské plody. Jídla se dochucují velkým množstvím zajímavých ingrediencí, ke kterým patří třeba citronová tráva, kokosové mléko, čerstvý koriandr, zázvor, limetková šťáva nebo kurkuma. 

OrangemoonOM_Flora_2017-II.jpg

Pravou thajskou kuchyni u nás najdete v restauraci

Orange Moon. Čeká na vás všechno od tradičních salátů,

polévek a kari pokrmů až po typické thajské dezerty.

Orange Moon najdete na adrese Vinohradská 2828/ 151,

Praha 3 (OC Atrium Flora).

Previous
Previous

Qerko podniky - říjen 2020

Next
Next

Objednejte si kávu jako kofeinový expert