Kde a jak nejlépe nastartovat svůj den

Zimní rána bývají i pro opravdová ranní ptáčata těžká. Vylézt z vyhřáté postele, zima a venku tma. Čas po ránu běží snad dvakrát rychleji než přes den. A kdo není na homeofficu ten se prostě z domova vykopat chtě nechtě musí. Pro zvládání ranního vstávání můžeme samozřejmě chodit dříve spát, ale to není to, co bychom chtěli slyšet. Ale naštěstí tu máme ranní rituály.

woman-591576_1920.jpg

Oblíbené ranní rituály

Existují spousty možností, jak na lepší start a kvalitnější ráno. Mezi ty nejúspěšnější a nejvyužívanější patří:

Hudba

Vytvořte si vlastní playlist oblíbených wake up písní. Začněte pomalejšími, ale pozitivními skladbami, až po ty rychlejší. Pokud si nevíte rady, jaké písně zařadit, zkuste seznam od profesora zabývajícího se psychologií hudby Davida M. Greenberga (nebojte jeho playlist je celkem aktuální).

Protažení

Nelekejte se, nikdo po vás nechce dlouhé a náročné cvičení hned po ránu. Opravdu postačí i pár minut a hlavně mysleme na to, že tento ranní rituál nás nemá zničit. Doporučuje se jóga, gymnastika nebo jen protažení v posteli. Tělo se nejen odblokuje, ale zahřeje, nastartuje a člověk je celý den pozornější.  

Sprcha

Možná si říkáte, že se po ránu sprchujete, ale k ničemu vám to příliš nepomáhá. Na řadu přichází sprcha studená. Taková otužovací sprcha není příliš komfortní, je to ale zároveň nejlepší způsob, jak nastartovat den, prohlubovat zdraví, imunitu, odolnost vůči stresu a nebudete tomu věřit i dobrou náladu. 


Úsměv

A když jsme u té nálady tak určitě nezapomínejme na úsměv. Úsměv na tváři vám vykouzlí úsměv na duši. Zkuste si jen tak nanečisto se teď usmívat a uvidíte sami. I když po ránu to bývá snad ještě těžší než studená sprcha.

Dobrá snídaně

A to nejdůležitější a nejlepší nakonec. Dobré jídlo a samozřejmě oblíbený nápoj. Nic nám nevykouzlí lepší náladu, než dobré a kvalitní jídlo a skvělá káva. A kdo z nás má problémy se ráno probudit, tak ani snídani příliš nedá. Proto jsme si pro vás připravili tipy na místa, kde na vás už od rána čekají s kvalitními a výbornými snídaněmi.

Break Time Bistro ArtGen

Od 8:00 můžete v Praze 7 v Argentinské ulici navštívit bistro, které vám připraví míchaná vajíčka, volské oko s pečenou slaninou, párečky a mnoho dalších dobrot. Toto moderní bistro pro vás vybírá kávy a čaje z celého světa. 


Cafe Záhorský

V tomto podniku na Praze 6 si objednáte snídaně od 8:00. Připravují je zde z těch nejlepších a čerstvých surovin. Můžete si pochutnat na tradičním vejci Benedikt s britskou šunkou. Dopřát si pořádnou anglickou snídani s hovězími párečky, originální snídaňový burger i ranní silný kuřecí vývar. Ke všem těmto dobrotám si vyberete i z takových kávových speciálů jako je espreso s tonikem. 

Dobrý kafe

V Pardubicích na vás se snídaní čekají od 7:30 v kavárně s mikro pražírnou. Sázená vajíčka, slanina, klobásky, rajčatové fazole, grilovaná rajčata a žampiony, Hashbrown nebo chléb a další široký výběr a samozřejmě dobrá káva na vás čekají v bistru a kavárně Dobrý kafe.


Kafe doma

Na Mírovém náměstí v Litoměřicích si můžete dopřát snídaně v první certifikované kavárna Feng Shui. Kavárna je vybudována podle zásad filozofie Feng Shui, jedná se tedy o posvátné místo, kde se budete cítit velmi příjemně. Domácí RAW a bezlepkové dortíky a dezerty. Káva z celého světa i bio čaje. Dopřejte si snídaně jako je tiger bulka s grilovaným kozím sýrem, červenou řepou, rukolovým salátem, nebo americký bagel plněný sázeným vejcem, slaninou, sýrem čedar, čerstvým salátem, rajčetem a domácí dip.


Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Previous
Previous

Reklamace jídla v restauraci je nepříjemná, ale neměli bychom se jí bát

Next
Next

Kouzlo hor na talíři