Kam na vánoční trhy?

Advent je tu a s ním i vánoční trhy, jarmarky a markety. My jsme pro vás připravili ochutnávku trhů v různých městech naší republiky. A třeba vás nalákáme i k nějakému tomu adventnímu výletu.

christmas-2971961_1920.jpg

Brno 

Brno patří k městům s nejkrásnějšími trhy v celé České republice a na své si přijde opravdu každý. Vybírat můžete ze čtyř trhů, přičemž na každém najdete něco jiného. Trhy začínají 29. listopadu a dva trvají až do 5. ledna.

 

vanocni-trhy-brno-900x400 (1).jpg

Náměstí Svobody nabízí každý den živý program, koncerty, nedělní přenosy adventních koncertů České televize, Mikuláše, čtení dětem a mnohé další.

Za zmínku stojí rozhodně i Zimní bar, kde si můžete vybrat z řady punčů a dalších teplých nápojů. 

Od 16. do 23. prosince se na náměstí budou konat December Design Days, kde můžete vyřešit nákup vánočních dárků. A když už tam budete, zastavte se u stánků charitativních organizací a pomozte trochu těm, kteří v životě nemají tolik štěstí.

Trhy na Dominikánském náměstí jsou ideální pro příznivce klidnější atmosféry a rodiny s dětmi. Pro ty je zde připraven betlém, zookoutek či Ježíškova pošta. Každý víkend si tu navíc děti mohou vyrobit vánoční dekorace a ozdoby na stromeček. A samozřejmě nechybí ani stánky s gastro specialitami. Trhy trvají až do 5. ledna.

Advent na Zelňáku se zaměřuje na lidová řemesla, tradice a kouzlo starých Vánoc. Prodejci v tematický kostýmech, dekorace navozující atmosféru staročeské vesnice, bohatý doprovodný program. To vše najdete na Zelňáku společně se stánky s občerstvením, řemeslnými výrobky od regionálních výrobců. Advent na Zelňáku můžete navštívit do 23. prosince.

Dominantou adventních trhů na Moravském náměstí je bezpochyby vyhlídkové kolo. Mimo něj však i tyto trhy stojí za návštěvu. Bohatý doprovodný program zahrnuje divadelní představení pro nejmenší, koncerty, rock’n’rollovou (15.12.), či swingovou tančírnu (na tu si zajděte 19. prosince). 

Detailní informace o brněnských Vánocích naleznete zde.

A když dostanete chuť na kávu, stavte se u některého ze stánků Kofi-Kofi. Platit tam můžete naší appkou a dokonce budete mít kávu o 10 Kč levněji. 

Liberec 

Vánoční trhy na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí nabízí bohatý program s aktivitami nejen pro děti. Dominantou letošních trhů je 25 metrů vysoké ruské kolo, přístupné od 30. listopadu do 22. prosince, ve všední dny od 13 do 19 hodin, o víkendech od 10 do 19 hodin.

vanoce_liberec_namesti.jpg

Doprovodný program zahrnuje vystoupení dětí z libereckých mateřských škol, adventní koncerty a zívání či tradiční podávání adventní dýňové polévky primátorem města. Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby si můžete přijít poslechnout do kostela Sv. Antonína Velikého 22. prosince, začíná v 16 hodin. Program trhů si můžete přečíst zde.

Víte, že v Liberci můžete platit Qerkem v restauraci Mecca Pasta & Pizza?  

Plzeň

Každoročně se v době adventu zaplní náměstí Republiky a ani letos tomu není jinak. Můžete si zde prohlédnout ukázky z lidových tradic a řemesel, načerpat inspiraci na vánoční dárky nebo je zde rovnou nakoupit. Děti určitě potěší oslík s ovečkou v živém betlémě a bohatý doprovodný program včetně mikulášské nadílky. 17. prosince je na programu položení Ježíška do jeslí a jen o den později zpívání adventních koled s ČRo Plzeň. Vánoční trhy můžete v Plzni navštívit až do 23. prosince vždy od 9 do 19 hodin.

vanocni+trhy+plzen.jpg

A pokud se budete chtít zahřát, zajděte třeba do restaurace Pijezpi na něco dobrého k jídlu a pití.

Praha

V Praze je možné navštívit vánočních trhů hned několik. Téměř každá městská část má své, třeba malé, adventní trhy či jarmarky. 

vanocni+trhy+staromak.jpg

Největší a nejznámější trh se nachází na Staroměstském náměstí, kde se tyčí i největší vánoční strom. Při procházce městem se zde můžete zastavit na svařák či punč, k tomu nějaké občerstvení a poslechnout si doprovodný program. Pokud byste si však radši vychutnali vánoční atmosféru ve větším klidu, bez davu turistů, zamiřte na trhy na náměstí Republiky, náměstí Míru či náměstí Jiřího z Poděbrad. Zvláště poslední dva jmenované můžeme doporučit pro jejich pohodovou, lokální atmosféru, dobré občerstvení a možnost zakoupení vánočních ozdob či drobných dárků. 

Adventní trhy na Jiřáku (tzn. náměstí Jiřího z Poděbrad) se nachází v místě tradičních a oblíbených farmářských trhů a nabízí bohatý doprovodný program - Mikulášská nadílka, kreativní dílny pro děti, živý betlém či vánoční koncert. 

Za zmínku stojí i menší trh na Tylově náměstí nacházející se kousek od stanice metra I. P. Pavlova. 

V Praze kromě trhů můžete vybírat i z řady podniků, kde můžete platit Qerkem. Namátkou je to například Pivo Karlín, Vinohradská tělocvična, La Casa Blů, Rozmar Inn, Bistro Kostelní16, Yolo Karlín, Restaurace Zubajda a další…

Protože vánoční trhy najdete téměř v každém městě, máme pro vás tip ještě na 3 další:

V Jablonci nad Nisou se od 18. do 21. 12. konají vánoční slavnosti, kde najdete stánky s prodejem vánočního zboží a stánky s občerstvením. Na Mírovém náměstí se koná bohatý doprovodný program - vystoupí zde dětské sbory mateřských a základních uměleckých škol, divadelní představení a další. V Eurocentru pak 19. - 20. prosince můžete zajít na Design market a podpořit tak regionální mladé tvůrce. Více informací naleznete na webu města Jablonec.

P. S. V Jablonci najdete Qerko v Pivovaru Volt či Bistru Šnytlík


Ani jižním Čechám se vánoční trhy nevyhýbají a my pro vás máme pozvánku do Tábora. V sobotu 14. a neděli 15. prosince se zde koná tradiční staročeský vánoční trh. Můžete si zde prohlédnout a vyzkoušet tradiční zvyky, jako je lití olova či pouštění lodiček. Pro děti jsou zde připraveny kreativní dílničky či vánoční pohádkový kolotoč. Detailní program najdete zde.

A když už budete v Táboře, zajděte třeba do Výčepu ;-)


Posledním tipem jsou vánoční trhy ve Žďáře nad Sázavou. O víkendu 7. - 8. prosince se na tamním zámku můžete těšit na stánky regionálních prodejců, ukázky tvorby lidových výrobců či kreativní dílny. Oba dva dny si můžete poslechnout vánoční koncert a nasát tak příjemnou vánoční atmosféru. Program najdete tady
Víte, že Qerkem můžete platit v Restauraci U pošty? Ne? Tak tam zajděte a přesvědčte se na vlastní oči.

Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Previous
Previous

Qerko podniky - prosinec 2019

Next
Next

Qerko podniky - listopad 2019