Jak okamžitě poznat kvalitní zmrzlinu?

Sladké osvěžení v podobě zmrzliny patří ke každému správnému létu. Kvalita zmrzliny se u nás neustále zvyšuje díky většímu počtu zmrzlinářských poctivců, kteří ji dělají s láskou a z opravdových surovin, tedy bez prefabrikátů. Samozřejmě ne každý kopeček je ale vrcholný gurmánský zážitek. Jak tedy poznat, nejlépe hned po vstupu do podniku, že nabídka smetanové mrazivé dobroty poskytne opravdu nezapomenutelný zážitek? 

ice-2305178_1920.jpg

První pohled

První indicii představuje barva nabízených zmrzlin. Banánové slupky jsou možná zářivě žluté, zmrzlina se ale vyrábí z plodu uvnitř, který rozhodně nevypadá jako žlutá pastelka. Pokud jsou barvy příliš výrazné a odpovídají jen jakési obecné představě o tom, co ke které surovině barevně patří (např. zelená máta, pistácie nebo limetka), s největší pravděpodobností jsou zmrzliny přibarvené umělými látkami. Zmrzlina vyrobená z pravých surovin dobarvování nepotřebuje a nikoho svým vzhledem šálit nemusí. 

Podívejte se také, jak vypadají vaničky a jak je v nich zmrzlina naložená. Příliš vyrovnaná zmrzlina zřejmě spadla a není dostatečně nadýchaná. To je znak špatné receptury, zejména poměru nemrznoucích složek vůči těm mrznoucím. Při nabírání by měly všechny zmrzliny mít velmi podobnou tuhost a tvořit stejně tuhé kopečky. Pokud má každý druh zmrzliny ve vaničkách jinou konzistenci, opět to naznačuje nedokonalou recepturu a přípravu. 

Otočte se hned na podpatku a zamiřte jinam, pokud se na zmrzlině drží námraza nebo jsou vaničky viditelně špinavé. V takovém případě jste našli zmrzlináře, kterého očividně řemeslo příliš nebaví. 

První olíznutí

S chutí zmrzliny je to jasné, měla by se v ní hned v prvním okamžiku jasně objevovat příchuť původních surovin. Bohužel spousta zmrzlin stále ještě chutná jako zmrzlá smetana smíchaná s cukrem a trochou umělých sladidel. 

Jazykem kromě chuti také hned poznáte strukturu zmrzliny. Neměly by se v ní objevovat velké krystalky či hrudky. Správná zmrzlina musí být krásně hladká a jemná. Velkou roli hraje samozřejmě i teplota. Přemražená zmrzlina nevynikne chutí a budou vám z ní tak akorát trnout zuby. 

V případě, že vám po dokončení zmrzliny zůstane v ústech pocit mastnoty, tak příště zamiřte k jinému zmrzlináři. Mastnota je pozůstatek nejrůznějších látek jako jsou emulgátory či stabilizátory, které do kvalitní zmrzliny nepatří a špatně se rozpouštějí, proto vám po nich v puse zůstane ta mastná památka.

Naše tajné tipy

Kvalitních specializovaných zmrzlinářství je u nás už opravdu dost. Někdy ale na opravdu skvělou zmrzlinu můžete narazit i v rámci menu restaurace, kde slouží jako ideální dezert. Často se jedná o pochoutku, kterou ve vaničkách jen tak někde nenajdete. Vyzkoušejte třeba: 

Kokosovou zmrzlinu servírovanou v kokosovém ořechu

Tuto dobrotu vám naservírují v autentické thajské restauraci Orange Moon nacházející se na adrese Vinohradská 151, Praha 3. Zakončete touto jedinečnou zmrzlinou oběd nebo večeři plnou thajských specialit. 

Domácí indickou zmrzlinu s pistáciemi a rozinkami

Tzv. Pista Kulfi, vynikající indickou zmrzlinu, dostanete v restauraci Rangoli, v níž vás přivítá také velmi příjemné atmosféra, pravé indické jídlo a nádherný interiér. Restauraci Rangoli najdete v Praze kousek od Anděla, na adrese Vltavská 15, Praha 5. 

Zmrzlinu z tonka fazolek

Sia restaurant nabízí ve svém menu kreativní kombinaci jídel Indonésie, Nepálu, Vietnamu či Thajska. Mezi vyhlášené dezerty zde patří také zmrzlina, nejen ta z tonka fazolek, ale také třeba ze zeleného čaje a limetek. Restauraci najdete na Praze 1, na adrese V Celnici 1034/6. 

Osvěžení u vody s přáteli

U vody, s kamarády a za zvuků pohodové muziky. Tak chutná zmrzlina asi ze všeho nejlíp. Přesně tak si ji můžete vychutnat v Gelaterii Carte d’Or, která se nachází v Praze v areálu Žluté Lázně.

Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Previous
Previous

Dětské menu nemusí být nuda! Kam vyrazit s malým školákem?

Next
Next

Jak (a kde) si v letním pařáku nejlépe vychutnat pivo?