Ubytování a dovolená v Česku

Dovolené, prodloužené víkendy, nebo jen přespání. Také se často nedokážete rozhodnout, kam v Česku vyrazit a jaký hotel a penzion zvolit? Věděli jste že aplikace Qerko je využívána i v hotelech a penzionech? Rádi vám pomůžeme s výběrem a zároveň ukážeme, ve kterých ubytovacích zařízeních můžete i aplikaci využít. 

sun-597018_1920.jpg


Podle čeho vybrat to správné ubytování

Hlavní a to nejdůležitější před započetím hledání a brouzdání po internetu a srovnávačích je rozhodnutí, jaký typ dovolené preferujete a skladba dovolenkářů, kteří s vámi vyrazí. Aktuální situace vyžaduje zásadní změnu a to tolik nelpět na lokalitě. Obsazenost hotelů a penzionů je často vytížená a oblíbená místa jsou už rezervovaná i na léto 2021. Proto se může stát, že v požadovaný termín v dané lokalitě opravdu nenajdeme nic a celé těšení se z dovolené nám to pěkně zkazí. Je zcela pochopitelné, že bývá při výběru na prvním místě oblast, kde chceme dovolenou trávit. V České republice je tolik krásných míst a oblastí, že se pro výběr stává výhodnější, si určit preferovaný druh dovolené s vazbou na charakter spolucestujícího osazenstva. 


Z jakých typů dovolené vybírat?

Je spousta možností jak dovolenou trávit. Od úplného relaxu, nic nedělaní a vypnutí se, až po celodenní nabité programy, plné cestování, turistiky, sportovních aktivit, zakončených gurmánskými zážitky. Každý svou vysněnou dovolenou v Česku tráví jinak a užije si ji naplno jak lenošením, tak úplným sportovním vyčerpáním. A z jakých druhů dovolené můžete například vybírat?


Wellness dovolená

Pojem wellness je pojem, který znamená cestu k souladu těla a mysli. A k takovému souladu vám pomůže wellness pobyt, který vám přinese pohodu a relaxaci v saunách různého typu, protažení se v bazénu, odpočinek ve vířivce či pivních lázních. Běžné je využití různých druhů masáží a beauty procedur. Jeden takový, kam se můžete i s aplikací Qerko vydat je wellness hotel nacházející se v samém srdci Jeseníků, Hotel Sauna wellness. Zde můžete odpočívat v sauně, vířivce nebo při masážích. 


Turistická dovolená

Nebo i jinak řečeno aktivní čí sportovní dovolená jsou aktivním odpočinkem. Kdo nerad na dovolené nicnedělání, je tohle tou pravou volbou. Mezi nejoblíbenější aktivity patří pěší turistika, která se dá provozovat jak v horách tak v údolích. Kromě správné obuvi a batůžku s pitím a svačinou toho moc nepotřebujete. Další volbou bývá cykloturistika. Cyklo výlety se dají dělat téměř ve všech koutech Republiky. Poblíž cyklotras je běžná možnost vypůjčení si jak horských tak elektrokol. Tedy ani pro tento typ nepotřebujete žádné speciální výbavy.  Dalšími vhodnými aktivitami jsou lanová centra, koloběžky, kolečkové brusle, jízda na koních, rafting a mnoho dalších. Jedním ze zajímavých ubytování pro takto zvolenou dovolenou může být i Bouda pod Sněžkou. Hned ze dveří hotelu se můžete vydat na vrchol Sněžky. V okolí naleznete nespočet cyklotras a turistických výletů, lanové centrum Mankey park a v zimě samozřejmě sjezdovku. 


Rodinná dovolená

Pro dovolenou s dětmi nebo vnoučaty je možné zvolit hotel, penzion, chatu, kemp i apartmán. Na druhu ubytování zas tak tolik nezáleží, co však důležité je, je vyžití přímo v místě ubytování, tak abyste si při dovolené i vy mohli vychutnat trochu dovolenkové pohody. Děti nejvíce ocení možnost výběhu přímo z pokoje do přírody, tedy chatka nebo přízemní apartmány jsou pro ně jako dělané. Pokud tato možnost není, vybírejte ubytování v přírodě, co nejdál od hlavních silnic, ideálně s restaurační zahrádkou vybavenou dětským hřištěm. Naším tipem pro vás je ubytování v Penzionu Praděd v Jeseníkách. Vy i děti se zabavíte na víceúčelovém hřišti, ve venkovním bazénu a při posezení na zahrádce restaurace uvítáte dětské prolézačky, houpačky a pískoviště. Nedaleko penzionu je hrací park s aquazorbingem, luky, trampolínami, šlapacími motokárami a spoustu dalšího vyžití. 


Dovolená za pivem či vínem

Mezi časté patří i dovolené za pivem či vínem. Turisté pivaři často navštěvují místa s pivními speciály a malými pivovary. Milovníci vín zas vyhledávají krásy Jižní Moravy, vinné sklípky, rozlehlé vinice spojené s příjemným ubytováním a samozřejmě degustací místních vín. Mezi nejvyhledávanější města patří například Mikulov, kde pro vás máme tip pro příjemné ubytování v blízkosti centra města. V Mikulov INN Penzion Venuše máte k dispozici vinné sklepy, kde se pořádají degustace regionálních i mezinárodních vín, akce s cimbálovkou a pro odpočinek můžete využít i whirlpool.  

Domu Jak Qerko funguje Qerko podniky Qerkoviny Qerkotipy

Previous
Previous

Qerko podniky - srpen 2020

Next
Next

Dětské menu nemusí být nuda! Kam vyrazit s malým školákem?